برگزاری اختتامیه نشست کارآفرینی خانه‌های اشتغال جمعیت امام علی(ع)

شوآن صدرقاضی: اولین راه حل همیشه بهترین راه حل نیست


اختتامیه نشست درون گروهی کارآفرینی خانه‌های اشتغال جمعیت امداد-دانشجویی مردمی امام علی(ع) با حضور نمایندگان کارآفرینی این جمعیت در سالن همایش‌های ستاد سمن‌های شهر تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد سمن‌های شهر تهران، شوآن صدرقاضی، مدرس سازمان ملل و دانشگاه در سومین روز نشست درون گروهی کارآفرینی خانه‌های اشتغال جمعیت امداد-دانشجویی مردمی امام علی(ع) با اشاره به اهداف کسب و کار اجتماعی و مقدمات توسعه و گسترش آن در جامعه، گفت: پیش از هرچیز فراموش نکنیم که برای توسعه و گسترش کارآفرینی و اشتغال در جامعه نیازمند نوآوری برای کسب نفع اجتماعی هستیم.

وی ادامه داد: نوآوری برای کسب منفعت اجتماعی نیز پیشتر به چند اصل کسب و کار اجتماعی، نوآوری اجتماعی، کارآفرینی اجتماعی و نوآوری فراگیر نیازمند است. ما باید به این مساله حیاتی توجه داشته باشیم که برای موفقیت در یک کسب و کار اجتماعی دنبال راهکاری برای ماندگاری آن باشیم.

صدرقاضی با بیان اینکه نوآوری اجتماعی باید در نهایت به جایی ختم شود که نفع اجتماعی را حداکثری کند، تصریح کرد: ما در بحث  یک نوآوری برای کسب نفع اجتماعی می‌بایست در وهله اول نیاز اجتماعی را تشخیص داده و برای آن راه‌حل‌هایی متناسب در نظر گرفت. فراموش نکنیم که نوآوری می‌تواند از مشکلات اجتماعی به یک فرصت اجتماعی منجر شود.

به گفته وی، یکی از چالش‌های جدی در کسب و کارهای اجتماعی عدم آگاهی یا باورهای غلط در جوامع سنتی است. بنابراین باید در بیان راه حل‌ها و نوآوری‌ها از این مساله غافل نبود. اهمیت دید نوآورانه در راه حل‌ها یکی از مهمترین مساله‌هایی است که باید به آن توجه شود. همیشه اولین راه حل بهترین راه حل نیست.

گفتنی است که بخشی از سومین روز نشست کارآفرینی خانه‌های اشتغال جمعیت امام علی(ع) به ارایه تجارب کارآفرینی و اشتغال اختصاص داده شد. هرکدام از نمایندگان ضمن معرفی نمایندگی و خانه اشتغال، حرفه و تخصص منتخب خود را برای اشتغالزایی شرح داده و در نهایت راهکارهای توسعه و تقویت کارآفرینی زنان سرپرست خانوار را پیشنهاد کردند.

بیان چالش‌ها، راهکارهای بهبود عرضه و فروش محصولات و چگونگی تامین اعتبارات از محورهای مورد بحث این جلسه بود که مورد توجه اعضا قرار گرفت؛ اینکه هرکدام از واحدهای کارآفرینی و اشتغال چگونه وارد عرصه آموزش ، اشتغال و فروش محصولات شوند.

محور دیگر این نشست نیز دغدغه خانه‌های اشتغال و کارآفرینی رعایت استانداردهای زیست محیطی و بازیافت محصولات بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.