رونمایی از بسته آموزشی بومی‌سازی شده مهارت‌های زندگی در ستاد سمن‌های شهر تهران


آیین رونمایی بسته آموزشی بومی‌سازی شده مهارت‌های زندگی به همت جمعیت همیاران سلامت در ستاد سمن‌های شهر تهران برگزار شد.

 حسین ناصری، کارشناس مهارت‌های زندگی در آیین رونمایی از بسته آموزشی بومی سازی شده مهارت‌های زندگی با تاکید بر اهمیت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان از طریق ارائه مشاوره‌ها و مهارت‌های صحیح رفتاری، گفت: ما در این موضوع تلاش کردیم تا مهارت‌ها و علوم مرتبط با مفاهیم اجتماعی و شهروندی را بومی سازی کنیم. هدف ما از این اقدام ارائه بهتر این علوم و مهارت‌ها به شهروندان بود.

این عضو جمعیت همیاران سلامت ادامه داد: ما تا امروز توانستیم در چهار رده سنی مختلف و تا سن ۶۰ سالگی خدمات مشاوره‌ای خود را به شکل بومی ارائه دهیم و گام بعدی ما، توجه به این مساله در سایر رده‌های سنی است و قصد داریم که تمامی این محتوای آموزشی را بومی سازی کنیم. تصور ما بر این است که طی ۲ سال آینده این مهم محقق شود.

ناصری با تاکید بر اینکه «پیشگیری»، مساله بسیار مهمی در مفاهیم مشاوره‌ای و مهارت‌های زندگی است، تصریح کرد: متاسفانه ما شاهد آن هستیم که بعضا افرادی که قرار است مهارت‌های زندگی را آموزش دهند، شاید ذهنیت لازم را برای ارائه مهارت مدیریت بحران و کنترل خشم به شهروندان ندارند. این در حالی است که افراد می بایست بتوانند در آموزش، مهارت‌های لازم را به درستی ارائه دهند. ما اهمیت زیادی برای آموزش درست قائل هستیم و بر همین اساس باید دنبال نیروهای متخصص، به ویژه در بحث مدیریت استرس باشیم.

این کارشناس مهارت‌های زندگی در پایان خاطرنشان کرد: بومی‌سازی، بسیار مهم است و باعث می‌شود تا مساله آموزش روند بهتر و سریعتری داشته باشد. متاسفانه ما هرچه به دنبال تولید علم رفتیم ولی کمتر به بومی‌سازی توجه کردیم. البته ما هنوز در ابتدای راه هستیم و بدیهی خواهد بود که در این مساله، نقدهایی مطرح باشد و ما از این انتقادات استقبال می‌کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.