چهارشنبه 7 اسفند 1398 | Wednesday 26 February 2020

 

مجید فراهانی، در جشن بیست و هشت سالگی انجمن خیریه رماتیسم ستون فقرات:
عضو شورای مرکزی ستاد سمن‌های شهر تهران، گفت: امروز بخش کثیری از مشکلات شهری، محله‌ای و حتی ملی را می‌توان توسط انجمن‌ها و تشکل‌های اجتماعی حل و فصل می‌شود و خوشبختانه این جریان در کشور ما نیز وجود دارد و سمن‌ها منشا خیر و برکات فراوانی برای کشور هستند.

عضو شورای مرکزی ستاد سمن‌های شهر تهران، گفت: امروز بخش کثیری از مشکلات شهری، محله‌ای و حتی ملی را می‌توان توسط انجمن‌ها و تشکل‌های اجتماعی حل و فصل می‌شود و خوشبختانه این جریان در کشور ما نیز وجود دارد و سمن‌ها منشا خیر و برکات فراوانی برای کشور هستند.


به گزارش روابط عمومی ستاد سمن‌های شهر تهران، مجید فراهانی عضو شورای مرکزی ستاد سمن‌های شهر تهران در جشن بیست و هشتمین سالگرد تاسیس انجمن خیریه رماتیسم ستون فقرات که در سالن همایش‌های ستاد، ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از تشکل‌های اجتماعی و مشارکت‌های مردمی، گفت: حمایت از مشارکت‌های مردمی بحث مهمی است که همه باید برای تحقق آن تلاش کنیم. چراکه نسبت توسعه در کشورهای توسعه‌یافته نسبت مستقیمی با تعداد انجمن‌ها و سازمان‌های مردمی فعال و البته حمایت از فعالیت آنان دارد.


وی افزود: وقتی یک شهر یا کشور توسعه پیدا می‌کند، میزان و توان این توسعه کاملا متناسب با میزان رشد و ارتقا و بلوغ انجمن‌ها و تشکل‌های مدنی و اجتماعی است. فراموش نکنیم که امروز بخش کثیری از مشکلات شهری، محله‌ای و حتی ملی را می‌توان توسط انجمن‌ها و تشکل‌های اجتماعی حل و فصل می‌شود و خوشبختانه این جریان در کشور ما نیز وجود دارد و سمن‌ها منشا خیر و برکات فراوانی برای کشور هستند.


عضو شورای شهر تهران با اشاره به سوابق انجمن خیریه رماتیسم ستون فقرات ایران، تصریح کرد: زمانی که من برای حضور در این مراسم دعوت شدم، مطلع شدم که واقعا شناخت کمی نسبت به این بیماری در جامعه وجود دارد و حتی خود من هم اطلاع کمی نسبت به آن داشتم. متاسفانه حتی برخی از بیماران رماتیسم ستون فقرات نیز از اطلاعات درستی برخوردار نبوده و همین عدم آگاهی مشکلات دیگری را به همراه دارد و بر همین اساس باید گفت که این انجمن رسالت مهمی دارد. این بسیار مهم است که ما شناخت درستی نسبت به این بیماری داشته باشیم. به ویژه آنکه این بیماری در سنین جوانی پدیدار می‌شود و اگر شهروندان و بیماران نسبت به آن آگاهی درستی داشته باشند، می‌توانند از خسارات و تبعات آن تا حد زیادی جلوگیری کرد.


به گفته وی، سمن‌ها نقش مهمی در آگاهی سازی افکار عمومی داشته و در مباحثی مانند پزشکی و درمانی، سمن‌ها می‌توانند مردم را در مرحله پیشگیری و درمان آگاه کرده و یک فرآیند و سیکل درست درمانی و رفتاری را به اطلاع شهروندان برسانند. آن هم در شرایطی که بعضا متخصصان و پزشکان نیز دچار خطا شده و یا کمتر رغبتی برای توضیح به بیماران دارند. شهروندان نیازمند آموزش نسبت به بیماری هستند و سمن‌ها در این زمینه نقش مهمی را ایفا می‌کنند.


فراهانی با بیان اینکه اگر سمن‌ بتواند فقط یک نفر را به مرحله بهبودی برساند، بنا بر فرموده خداوند در قرآن کریم گویی بشریت را نجات داده است، تصریح کرد: قرآن آورده است که نابودی یک نفر مثل نابود کردن کل بشریت است و برعکس آن هم ذکر شده و این اهمیت کار انجمن‌های خیریه را نشان می‌دهد و سابقه تقریبا 30 ساله انجمن خیریه رماتیسم ستون فقرات حکایت از آن دارد که چنین نیازی وجود داشته که انجمن تاکنون چنین خدماتی را ارایه داده است و همچنان این نیاز در جامعه وجود دارد.


وی در پایان خاطرنشان کرد: من امیدوارم که این مسیر همچنان ادامه داشته باشد و سمن‌ها به فعالیت خودشان ادامه بدهند و سمن‌ها ستاد را خانه خودشان بدانند. آقای نظری طی مدتی که ریاست این ستاد را عهده‌‌دار بوده‌اند، همواره تلاش داشتند علیرغم همه مشکلاتی که وجود داشته است، سمن‌ها مورد حمایت قرار بگیرند و شورای شهر و ستاد همواره در کنار سمن‌ها وجود دارد و امیدواریم که سمن‌ها پیش همه اذهان و نخبگان و پزشکان شناخته شوند و روزی را شاهد باشیم که این بیماری کمترین درد و رنج را برای بیماران و شهروندان داشته باشد.

پایان پیام

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group