چهارشنبه 7 اسفند 1398 | Wednesday 26 February 2020

 

قرار ما هر دوشنبه سر چهارراه ها/
بنیاد غیردولتی سپاس لحظه‌ی‌ حال، با رسالت توسعه‌ی فرهنگ عشق ورزی و خدمت از طریق فعالیت‌های داوطلبانه و نشر مهارت های توانمندساز اجتماعی با رویکرد نیکوکاری و اشاعه‌ی فرهنگ مهرورزی در مهرماه ۹۴ شروع به کار کرده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران، بنیاد غیردولتی سپاس لحظه‌ی‌ حال، همسو با رسالت بنیاد، پویش افتابگردون را در حمایت از کودکان کار و خیابان ایران بنا نهاد.

 

در این پویش، آفتابگردونی ها هر دوشنبه به سر چهارراه‌ها می‌روند و همراه و همدل با کودکان به بازی، آموزش ، فرهنگ سازی و خدمت به کودکان کار می‌پردازند.پویش آفتابگردون قصد دارد با توانمندسازی کودکان کار، سطح تاب آوری کودکان را برای ساختن آینده ای بهتر افزایش دهد.

 
آفتابگردونی‌ها، هم اکنون در ۲۰ اکیپ فعال ، ۱۷ اکیپ در تهران ، و ۳ اکیپ در کرج  فعّال هستند. آفتابگردون در طرح‌هایی که در دست مطالعه دارد به بررسی شهرها و استان‌های کشور عزیزمان می‌پردازد تا در چشم انداز توسعه‌ی فرهنگ عشق ورزی ، کودکان کار ایران را در حمایت خویش داشته باشد.
 
آفتابگردون در بهمن ماه۹۶ با همکاری داوطلبان کار خود را آغاز کرد. همیاران آفتابگردونی ابتدا با اعتماد سازی ، و فراهم کردن بستر عشق و ارتباط ، شروع به آشنایی و ارتباط گرفتن با کودکان کردند. 
 
هم چنین در حوزه آموزش، به فعالیت‌های سواد آموزی، مهارت های اجتماعی، فرهنگ سازی پرداخت و نیز در حوزه درمان با کمک و حمایت پزشکان و مشاوران، روانشناسان و مددکاران داوطلب به حمایت کودکان پرداخت.
 
داوطلبان با همدلی به کودکان گوش می‌دهند، و در زمینه‌ی گفتار درمانی آموزش‌هایی را به بچه ها از طریق تمرین و تکرار می‌دهند.  فرآیند درمان یکی از پسرها به نام شاهین از جمله این اقدامات است که  با همراهی خانواده ، پروسه تشخیص بیماری انجام شد ؛ و با  تشخیص بیماری سرطان در شاهین ، پویش با همکاری صدرصد تیم  محک ، اقدام به درمان وی کرد.
 
گفتنی است، آفتابگردون در هشتم شهریور 98 جشن مهر آفتابگردون را در باغ موزه دفاع مقدس برگزار کرد. 
 
منبع: عصر تشکل

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group