پنجشنبه 30 آبان 1398 | Thursday 21 November 2019

 

دومین دوره انتخابات اعضای مجامع سمن های کشور روز پنجشنبه با برگزاری انتخابات استان گیلان در رشت آغاز شد.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران و به نقل از ایرنا، این انتخابات با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان و همچنین مسئولان اداره کل ورزش و جوانان گیلان برگزار و در نهایت ۹ عضو دارای بیشترین آراء به عنوان اعضای مجمع سمن های استان گیلان انتخاب شدند.

 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش گیلان در خصوص این انتخابات اظهار داشت: در پایان این انتخابات ، ساجده جبارپور، دانیال مهاجری، حسین احمددوست، فاطمه جودی، رضا صادق ، نیما حقیقی، سامان امینی، فاطمه صحرایی و علی اکبر زحمتکش با کسب بیشترین آرا، به عضویت مجمع سمن های گیلان درآمدند.

 

هاشم اسماعیلی افزود: با توجه به اینکه دومین دوره انتخابات مجامع سمن های کشور از استان گیلان آغاز شده ، قرار است در یک مدت زمان ۴۵ روزه، این انتخابات در سایر استان های کشور نیز برگزار و اعضای مجامع سمن ها در سراسر کشور معرفی شوند.

 

 وی ادامه داد: هم اینک بیش از دو هزار و ۵۰۰ سازمان مردم نهاد در کشور فعالیت دارند که از این تعداد، ۹۴ سمن در گیلان فعالیت دارند و امیدواریم که با انجام انتخابات، این سمن ها برای پیشبرد اهداف جوانان و برطرف کردن مشکلات این قشر گام های موثری را بردارند.

 

وی اضافه کرد: در گیلان سمن های علمی پژوهشی، هنری، ادبی، اجتماعی، گردشگری، بانوان، دینی و مذهبی فعال است و جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله می توانند  از طریق سامانه سازمان های مردم نهاد جوانان، برای دریافت مجوز تاسیس سمن اقدام کنند. 

 

دوره توانمند سازی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار ویژه معاونان ادارات کل ورزش و جوانان استان های کشور که از روز سه شنبه در رشت آغاز شد ، امروز با انتخابات مجامع سمن های گیلان به کار خود پایان داد.

 

منبع: ایرنا

 

 

Template Design:Dima Group