پنجشنبه 30 آبان 1398 | Thursday 21 November 2019

 

به مناسبت روز جهانی شهرها (31 اکتبر) چهارمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی در تهران برگزار خواهد شد.

به مناسبت روز جهانی شهرها (31 اکتبر) چهارمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی در تهران برگزار خواهد شد. در این برنامه با بررسی پروژه‎ها و تجربیات شهری در 7 محور مرتبط با شهر تهران، و با شعار ایجاد شهری برای همه، جوایزی به مجریان و متولیان آنها اهدا خواهد شد.

 

این جایزه تنها جایزه جامع و مرجع کشورمان در حوزه توسعه و مدیریت شهری است، که همه ساله و همزمان با مراسم روز جهانی شهرها، توسط شهردار تهران به مدیران شهری و شهروندانی که بر اساس ارزیابی هیات داوران ، بیشترین تاثیرگذاری را در اجرای پروژههای مهم و کلیدی شهری و توسعه پایدار شهری داشته اند، اهدا میشود.

 

با توجه به نقش و جایگاه سازمان‎های مردم نهاد در توسعه پایدار شهری، امسال برای اولین بار، ستاد سمن‎ها نیز در راستای ماموریت سازمانی خود برای تسهیل روند ارتباط سمن‎ها و مدیریت شهری، در نظر دارد با برگزاری نشست هم‎اندیشی مشترک میان مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و سازمانهای مردم نهاد داوطلب، به معرفی اثرگذاری سمن‎ها در حوزه‎های مرتبط به این جایزه جهانی کمک کند.

 

70 درصد از جمعیت ایران و حدود ۶۰ درصد از جمعیت جهان شهرنشین هستند که این موضوع فرصت‌ها و تهدید‌های زیادی را درپی دارد. برای مقابله با تبعات این روند، طراحی و به کارگیری سیاست‌ها و برنامه‌های موثر در سطوح محلی تا بین‌المللی ضروری است؛ موضوع مهمی که جایزه بین‌المللی خشت طلایی به آن می‌پردازد. امسال چهارمین دوره این جایزه بعد از دو سال وقفه، همزمان با «روز جهانی شهرها» در کنار مجریان برترین پروژه‌های شهری سراسر ایران و جهان برگزار می‌شود. جایزه خشت طلایی تهران، جایزه ای جهانی- محلی برای مدیریت شهری و یک طرح جامع، علمی و غیرانتفاعی است که به طور تخصصی در زمینه معرفی و حمایت از پروژه‌های برتر مدیریت شهری بین‌المللی و تبادل تجارب برتر مدیریت شهری فعالیت می‌کند. جایزه خشت طلایی تهران توسط شهردار تهران، مدیران شهری و هیات داوران به بهترین پروژه‌ها و تجربیات در شهرها، مناطق و جوامع محلی در سراسر جهان تعلق می‌گیرد و هدف آن به رسمیت شناختن اهمیت دولت‌های محلی و مدیریت شهری در ترویج محیط زیست اجتماعی، اقتصادی، پایداری شهرها، مناطق و پیشبرد زیست شهروندان است. جایزه امسال در محورهای هفتگانه مدیریت و توسعه شامل تاب آوری، زیست پذیری و توسعه پایدار شهری، مشارکت شهروندان و توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر، معماری، شهرسازی، میراث فرهنگی و باز آفرینی شهری، شهر هوشمند و خلاق انسان محور، تامین منابع، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اشتغال و اقتصاد شهر، توسعه زیرساخت‌ها، حمل و نقل عمومی و خدمات شهری و ارتقای حکمروایی محلی، برنامه ریزی و مدیریت شهری برگزار می‌شود. لازم به ذکر است؛ امکان شرکت در جایزه جهانی خشت طلایی تهران برای تمام شهرها، مناطق شهری، دولت‌های محلی از سراسر جهان وجود دارد، البته پروژه ها و تجارب برتر شهری برای ورود به مسابقه جایزه جهانی خشت طلایی تهران، باید دارای شرایط و معیارهایی باشند از جمله اینکه یک پروژه یا تجربه اجرا شده و به پایان رسیده باشد، محل اجرای پروژه یا وقوع تجربه در درون یا حریم شهرها باشد، دارای الگوی تجاری و یا تجربی در یکی از محورهای فراخوان باشد، به طور مستقیم توسط شــهرداری ها و سازمان های محلی و یا با مشارکت موثر آنها توسط بخش‌های خصوصی، عمومی و یا دولتی اجرا شده باشد و از زمان اتمام و یا بهره برداری پروژه نباید بیش از پنج سال گذشته باشد. همچنین، برای ثبت نام در فراخوان پروژه باید به تایید شــهرداری و یا ســازمان اجرایی مســئول مدیریت شهری در هر شهر رسیده باشد. علاقمندان به شرکت در این دوره از جایزه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جایزه جهانی خشت طلایی تهران به نشانی www.tehrangoldenadobe.com مراجعه کنند.

 

ستاد سمن های شهر تهران در نظر دارد به منظور تسهیل مشارکت سمن ها در این اجرای جشنواره نشست مشترکی با مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و سازمانهای مردم نهاد داوطلب، روز سه شنبه 98/07/30 ساعت 15 الی 17 در سالن کنفرانس ستاد سمن ها برگزار نماید.

 

جهت شرکت در این نشست و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88305034 تماس حاصل فرمایید.

 

 

Template Design:Dima Group