پنجشنبه 3 بهمن 1398 | Thursday 23 January 2020

 

موسسه فرهنگی، هنری و انتشاراتی آشتی طی هفته‌ای که گذشت به مدت یک هفته در ستاد سمن‌های شهر تهران نمایشگاهی از صنایع دستی هنرمندان برگزار کرد که مراسم اختتامیه این نمایشگاه پنج‌شنبه هفته گذشته با حضور جمعی از هنرمندان در سالن همایش‌های ستاد سمن‌های شهر تهران برگزار شد.

موسسه آشتی از سال 1362 فعالیت‌های خود را در راستای آموزش و ارایه خدمات فرهنگی و آموزشی تنظیم کرده است. نمایشگاه اخیر این موسسه نیز در جهت حمایت از هنرمندان حوزه صنایع دستی و با یاد زنده‌یاد استاد اسماعیل نظری از بزرگان هنر مینیاتور و نیز تجلیل و تقدیر از دکتر واله کردستانی از هنرمندان و اساتید حوزه کودک و نوجوان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد سمن‌های شهر تهران، مصطفی موسوی استاد دانشگاه در جشن اختتامیه نمایشگاه هنرمندان موسسه آشتی که در سالن همایش‌های ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران برگزار شد، گفت: متاسفانه در حوزه‌های مختلف اجتماعی بدون توجه به ریشه مسائل، مترصد حل موضوعات هستیم که به همین دلیل کمتر توانستیم مسائل را حل کنیم. آسیب‌های اجتماعی باید از ابعاد مختلف بررسی و ارزیابی شوند.

 

وی افزود: بخش مهمی از مسائل اجتماعی امروز جامعه ما در گفتار و رفتار عمومی و فردی شهروندان نهفته است. هویت و شخصیت فردی شهروندان در مسائل اجتماعی بسیار تاثیرگذار است . مشکلات اجتماعی باید هم در ابعاد فردی و هم در ابعاد اجتماعی رفع شود.

 

جعفر صابری، مدیر عامل موسسه آشتی نیز در ادامه این مراسم با اشاره به درگذشت استاد اسماعیل نظری، اظهار کرد: ما امروز استاد عزیزی را از دست دادیم و من خوشحالم این استاد عالیقدر را در روزهای پایانی عمر گران‌بهایشان ملاقات کردم ولی افسوس که چه زود، دیر می‌شود و ما باید قدر بزرگان و اساتید کشورمان را بدانیم.

 

صابری با اشاره به انتشار کتاب آتوسا، گفت: این کتاب 3 سال پیش نوشته شد و تیراژ حدود 7 هزار جلد از آن به صورت جزوه در قالب جلسات و همایش‌ها فروخته شد و بعدا 2 هزار جلد از آن به صورت کتاب و البته بدون مجوز انتشار و به نفع امور خیریه فروخته شد. اما بعدتر این کتاب مجوز گرفت و در سه نوبت منتشر شد.

 

وی ادامه داد: ما در نوبت سوم انتشار کتاب آتوسا تصمیم گرفتیم تا طرح جلد کتاب را تغییر  دهیم. همانجا بود که تصمیم گرفتیم تا در کنار تغییر طرح کتاب، لوگوی موسسه را نیز تغییر بدهیم و امیدواریم این اتفاق مهمی برای موسسه در آینده باشد.

 

مدیر عامل موسسه آشتی با اشاره به راه‌اندازی کانال تلویزیونی موسسه آشتی، خاطرنشان کرد: ما در یک سال گذشته موفق شدیم از کانال تلوزیونی رونمایی کنیم و تمام برنامه‌ها را در کانال آشتی منتشر می‌کنیم. هدف اصلی ما این است که از تمامی هنزها برای آشتی و صلح استفاده کنیم. جلسه امروز فرصتی است که از لوگوی جدید موسسه رونمایی کنیم.

 

صابری در پایان تصریح کرد: یکی از مشکلات جدی هنرمندان بحث بیمه آنان است که ما موفق شدیم در این خصوص اقداماتی را انجام بدهیم و می‌توانیم برای هنرمندان در این زمینه خدماتی را ارایه بدهیم.

 

گفتنی است که اجرای زنده موسیقی با هنرمندی گروه هم‌سرایان امید از دیگر محورهای این مراسم بود که در پایان با تقدیر از اعضای این گروه همراه شد.

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group