پنجشنبه 3 بهمن 1398 | Thursday 23 January 2020

 

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران، صبح امروز در تذکر به دولت و مجلس در صحن شورای شهر تهران گفت: چندین سال است حمل و نقل عمومی در پایتخت، صرفا از طریق درآمدهای شهرداری تهران نوسازی و تجهیز شده و کمک‌های دولت به آن بسیار ناچیز بوده است.

 

 «این روزها که لیست بودجه برخی از نهادها و دستگاه ها از بیت المال اعلام شد، من هم همچون بسیاری از شهروندان این سوال در ذهنم مطرح شد که چرا بخشی از این بودجه ها که معلوم نیست چطور هزینه می‌شود، صرف توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران و دیگر کلانشهرها نمی‌شود تا هم از آلودگی هوا کاسته شود، هم حجم ترافیک کم شود و در نهایت کیفیت زندگی ارتقا یابد؟»

 

این بخشی از اظهارات حجت نظری، عضو شورای تهران و رییس ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد شهر تهران است که صبح امروز در صحن شورای شهر پایتخت قرائت شد.

 

به گزارش ستاد سمن های شهر تهران، حجت نظری، عضو شورای شهر تهران، صبح امروز در تذکر به دولت و مجلس در صحن شورای شهر تهران گفت: چندین سال است حمل و نقل عمومی در پایتخت، صرفا از طریق درآمدهای شهرداری تهران نوسازی و تجهیز شده و کمک‌های دولت به آن بسیار ناچیز بوده است.

 

او خاطرنشان کرد: پس از سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن و همچنین در شرایط آلودگی هوا نیز میزان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه مترو و اتوبوس در شهر تهران افزایش می‌یابد واین افزایش جمعیت، مشکلات مردم در این فضا را بیشتر کرده است.   

 

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: امروز روی صحبتم با دولت و نمایندگان مجلس است. این روزها که لیست بودجه برخی از نهادها و دستگاه ها از بیت المال اعلام شد، من هم همچون بسیاری از شهروندان این سوال در ذهنم مطرح شد که چرا بخشی از این بودجه ها که معلوم نیست چطور هزینه می‌شود، صرف توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران و دیگر کلانشهرها نمی‌شود تا هم از آلودگی هوا کاسته شود، هم حجم ترافیک کم شود و در نهایت کیفیت زندگی ارتقا یابد؟

 

نظری با تاکید بر اینکه مدیریت شهری هزینه هایش را از راه شهر فروشی تامین نخواهد کرد خطاب به مردم تهران گفت: مردم عزیز تهران؛ ما تمام توان‌مان را برای افزایش تعداد واگن‌های مترو و اتوبوس‌ انجام می‌دهیم و البته نمی‌خواهیم آن را از شهرفروشی و پیش‌خور کردن منایع شهر به دست بیاوریم. از شما بخاطر مشکلاتی که در حین سفر در ساعات پیک، با ناوگان حمل و نقل عمومی برای‌تان ایجاد می‌شود عذر می‌خواهم و قدردان صبوری شما هستم. در این ایام خود من نیز بارها با مترو در شهر سفر کرده و می‌دانم که مشکلات ناشی از ازدحام جمعیت چقدر دشوار است.

 

او همچنین از شهردار تهران درخواست کرد با پیگیری از وزارت کشور و با حضور در جلسات هیات دولت، راهکاری را برای پرداخت سهم دولت در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بیابد.

 

نظری همچنین خواستار بررسی عملکرد پور سید آقایی در معاونت حمل و نقل عمومی شهرداری تهران شد و افزود: روزگذشته خبری که چند روزی زمزمه‌هایش شنیده می‌شد، تایید شد و معاون محترم حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران استعفا داد. به آقای دکتر پورسیدآقایی خسته نباشید عرض می‌کنم و در عین حال از همکارانم در شورا می‌خواهم که گزارش اقدامات ایشان را بررسی کرده تا با آسیب شناسی آنچه که انجام شده، هرچه سریعتر روند اقدامات در این معاونت شتاب بگیرد. امیدوارم شهردار تهران نیز معاون خود را زودتر انتخاب کرده و مدت فعالیت سرپرست به دلیل محدود بودن اختیارات، طولانی نشود.

 

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group