پنجشنبه 3 بهمن 1398 | Thursday 23 January 2020

 

جشنواره یلدای مهربانی با محوریت حمایت از رونق تولید و با موضوع توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و توسعه مشاغل خانگی با همکاری ستاد سمن‌های شهر تهران و جهاد دانشگاهی و وزارت کار و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار شد.

 به گزارش ستاد سمن‌های شهر تهران، خاطره استادرضایی مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای صنایع دستی استان تهران در مراسم جشنواره یلدای مهربانی با اشاره به ضرورت توانمندسازی و حمایت از اقشار مختلف اجتماعی از جمله زنان سرپرست خانوار، گفت: ما در اتحادیه تمام تلاش خودمان را بر این اصل متمرکز کردیم که بتوانیم در جهت حمایت از هنرمندان به ویژه زنان سرپرست خانوار عمل کنیم و نهایتا بتوانیم به عنوان یک کانون امن در سطوح مختلف حمایتی و خدماتی وارد عمل شویم.

 

استادرضایی با بیان اینکه خدمات و چتر حمایتی ما از هنرمندان در حوزه صنایع دستی تا زمانی ادامه خواهد داشت که افراد به نحوی استقلال تجاری خود را پیدا کنند، تصریح کرد: ما دنبال ایجاد یک زنجریه فروش و توانمندسازی برای هنرمندان و شاغلان هستیم. متاسفانه طی 3 سال اخیر ما با یک زنجیره و ساختار معیوب فروش مواجه بودیم که این امر می‌طلبد تا برای حمایت از هنرمندان حوزه صنایع دستی خدمات مشاوره‌ای و حقوقی ایجاد کنیم.

 

وی ادامه داد: ما به همه هنرمندان در حوزه صنایع دستی توصیه می‌کنیم که حتما برای ورود به هر حوزه تجاری جهت توسعه و گسترش فعالیت تجاری خودشان حتما از مراجع ذی‌صلاح استعلامات لازم را پیگیری کنند تا دچار مشکل نشوند. همه باید به این مساله توجه کنند که لازم است برای موفقیت در کسب و کار از یک مسیر مشخص قانونی عبور کنند. عدم توجه به این مساله ممکن است در آینده موانع و مشکلاتی عظیمی را ایجاد کند.

 

مدیرعامل اتحادیه تعاونیهای صنایع دستی استان تهران با بیان اینکه اتحادیه برای هنرمندان صنایع دستی از جمله زنان سرپرس خانوار خدمات مختلف از جمله آموزش و مشاوره حقوقی و تجاری و بسترسازی فروش محصولات را در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه بعد از 48 سال مجوز فعالیت باشگاه‌های مرتبط با سازمان جهانی یونسکو در کشور صادر شد و امروز اولین باشگاه تخصصی صنایع دستی و هنری فرش در منطقه 17 فعال بوده و از همکاری با علاقه‌مندان در این حوزه استقبال می‌کنیم.

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group