پنجشنبه 3 بهمن 1398 | Thursday 23 January 2020

 

 عضو هیات موسس موسسه تکرا از برگزاری جشنواره «روستایی شو» خبر داد و گفت: این جشنواره در مسائل اشتغال و کسب و کار و کارآفرینی ورود کرده است که البته در این دوره بیشتر آثار و نظرات به مباحث اقتصادی معطوف شده است.

به گزارش ستاد سمن‌های شهر تهران، بنفشه بابایی، عضو هیات موسس موسسه تکرا با اشاره به برگزاری جشنواره «روستایی شو»، گفت: این جشنواره اهداف زیادی را دنبال می‌کند که الگوسازی نوآوران روستایی و شناسایی روستاییان نوآور و خلاق مهمترین هدف این جشنواره است. ما در این جشنواره تلاش داریم تا قابلیت و زمینه معرفی و شناسایی روستاییان و الگوهای نوآورانه آنان را فراهم کنیم.

 

بابایی افزود: ما اعتقاد داریم که روستاهای کشور را می‌توان با استفاده از خلاقیت و توانایی روستاییان توسعه داد و در این زمینه باید امکان پیشرفت و شناسایی و روزآمدی آنان را فراهم کرد.

 

عضو هیات موسس موسسه تکرا، با تاکید بر ضرورت توجه نگاه ملی به مقوله روستا و اهمیت توسعه روستاهای کشور، خاطرنشان کرد: جشنواره «روستایی شو» اولین نمونه از رویدادهایی است که به صورت تخصصی به بحث نوآوری و خلاقیت روستاییان می‌پردازد و قبل از این ما تنها شاهد نمونه‌هایی مشابه با این موضوع در سطح دانشگاهی و پژوهشی بودیم.

 

او ادامه داد: در این جشنواره از منتخبان روستایی در حوزه‌های مختلف کسب و کار، کارآفرینی و نوآوری و ... دعوت کردیم و اهداف این رویداد را نه صرفا در حوزه تهران بلکه به صورت ملی پیش بینی کردیم. قطعا در ادامه نیز تلاش داریم تا این رویداد را در فازهای اجرایی و گسترده‌تری نیز ادامه دهیم.

 

بابایی در پاسخ به این پرسش که جشنواره «روستایی شو» بیشتر در چه حوزه‌هایی از مبحث خلاقیت و نوآوری روستایی ورود کرده است، تصریح کرد: این جشنواره در مسائل مختلف اشتغال و کسب و کار و کارآفرینی ورود کرده است که البته در این دوره بیشتر آثار و نظرات به مباحث اقتصادی معطوف شده است.

 

گفتنی است جشنواره روستایی شو چهارشنبه 4 دی ماه سال جاری از ساعت 8 الی 17 در سالن همایش‌های ستاد سمن‌های شهر تهران برگزار خواهد شد.

 

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group