چهارشنبه 7 اسفند 1398 | Wednesday 26 February 2020

 

آیین افتتاح انجمن ورزشی کوتاه قامتان ایران در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. این انجمن امکان آن را فراهم می‌کند تا کوتاه‌قامتان بتوانند ورزش حرفه‌ای و قهرمانی را در شرایط مساعد و بهتری در مقایسه با گذشته دنبال کنند. انجمن کوتاه قامتانت، با هدف ساماندهی این دسته از علاقه‌مندان به ورزش و حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ورزش‌های همگانی و سازمان ورزش شهرداری در آکادمی ملی المپیک آغاز به کار کرده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد سمن‌های شهر تهران، برخی از ورزشکاران حرفه‌ای کوتاه قامت، دغدغه جدی خودشان را برگزاری مسابقات بین‌المللی و ایجاد امکانات و زیرساخت‌های لازم برای ورود به مسابقات جهانی عنوان کردند. البته دغدغه دیگر کوتاه‌قامتان از تشکیل این انجمن ترویج فرهنگ ورزش و سلامتی در جامعه بود؛ اینکه شهروندان تهرانی به ویژه افرادی که دارای محدودیت‌های جسمی هستند، تمایل بیشتری به شرکت در انواع ورزش‌های همگانی داشته باشند. انجمن کوتاه قامتان نیز در تایید همین هدف اعلام کرده است که ورزش همگانی و ترویج آن را بین شهروندان به ویژه کوتاه قامتان به صورت جدی دنبال می‌کند.

عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی  و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در آیین افتتاح انجمن ورزشی کوتاه قامتان ایران با بیان اینکه برنامه ریزی برای این بخش از فعالان جامعه بیانگر اهمیتی است که مجموعه‌های مدیریتی ورزش ایران از وزارت خانه گرفته تا فدراسیون ورزش‌های همگانی به این افراد دارند، گفت: قطعا با حضور جوان‌های کوتاه قامت، فعالیت‌های انجمن رسمی‌تر و هدفمندتر و نگاه تخصصی تری به آن‌ها می‌شود، حال نیاز به مشارکت همه جانبه دیگر دست اندرکاران داریم.

مجید رباطی، رییس سازمان ورزش شهرداری در ادامه این مراسم با بیان اینکه ورزش همگانی به معنای آن است که همه اقشار جامعه در هر شرایطی بتوانند ورزش کنند، وکوتاه قامتان نباید از این قاعده مستثنی باشند، تصریح کرد: ما برای رسیدن به ایران فعال هر شهروند باید شرایط ورزش کردن را داشته باشد، برای تحقق این هدف نیاز به نگاه جدی‌تر مسئولان و مشارکت هموطنان داریم.

کاظم اولیایی نیز در ادامه این مراسم با تاکید بر ضرورت حمایت از حقوق همه شهروندان در حوزه ورزش، تصریح کرد: ما با وفاق و همدلی ملی می‌توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم.دغدغه ما باید تمام ملت و سرزمین ایران باشد. ما با این وحدت و همکاری به جایگاه بلند مرتبه‌ای خواهیم رسید و این یک افتخار بزرگ است که باید آن را مغتنم بدانیم.

گفتنی است که در این مراسم بهداد سلیمی دارنده مدال طلای المپیک در وزنه‌برداری، بهنام ابوالقاسم‌پور بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس  و حسن رنگرز دارنده مدال طلای جهانی در کشتی حضور داشتند.

 

 

 

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group