شنبه 16 فروردين 1399 | Saturday 4 April 2020

 

اولین جلسه کارگاهی طرح تسهیل ارتباط سمن‌ها با دانشگاه‌ها با حضور نمایندگان سمن‌های شهر تهران در محل ستاد سمن‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد سمن‌های شهر تهران، طرح تسهیل ارتباط سمن‌ها و دانشگاه‌ها یکی از مطالبات نمایندگان سمن‌های شهر تهران در نیازسنجی جامع سال 97 بود که ستاد انجام داد.

این جلسه کارگاهی، قرار است در چند نوبت دیگر و برای سایر سمن‌ها و علاقه‌مندان نیز تکرار شود. سمن‌ها در این کارگاه، ضمن اطلاع و آگاهی از مبانی کلی طرح، نظرات، پیشنهادات، انتقادات و مطالبات خود را نسبت به طرح اعلام کردند.

این طرح در چهار گام، هم‌اندیشی با سمن‌ها، هم‌اندیشی با دانشگاهیان، تجمیع نظرات و عقد تفاهم‌نامه نهایی دنبال می‌شود.

نمایندگان سمن‌‌ها در این جلسه اعلام کردند که چه انتظارات و خواسته‌هایی از دانشگاه و دانشگاهیان دارند که آموزش، تسهیل‌گری در اجرا و اطلاع‌رسانی پروژه‌ها، ارائه مکان برای آموزش و تحقیق و ترویج فرهنگ‌های مرتبط با سمن‌ها از جمله مهمترین مطالباتی بود که سمن‌ها نسبت به دانشگاه خواستار شدند.

نمایندگان سمن‌ها همچنین در این جلسه اعلام کردند که چه خدماتی را می‌توانند به دانشگاهیان ارائه کنند که تقویت تشکل‌های دانشجویی مرتبط و متناسب با سمن‌ها، ارائه تجارب و آموزش و اطلاعات سمن‌ها به دانشگاه و دانشجویان، تسهیل‌گری در انجام پژوهش‌های علمی و پایان‌نامه‌ها، برگزاری کلاس‌های آموزشی و ارائه فضای کسب تجربه و سابقه کار در حوزه سمن از جمله مهمترین خدمات مورد اشاره سمن‌ها بود.

علاوه بر این، نمایندگان سمن‌ها در این جلسه پیشنهادات خود را برای حل موانع همکاری با دانشگاه‌ها مطرح کردند که اعلام آیین‌نامه‌های داخلی جهت آشنایی سمن‌ها با ساختار دانشگاه‌ها در مباحث اشتراکی و مناسب‌سازی و حل مانع ورود و خروج سمن‌ها به دانشگاه از دغدغه‌های مشترک آنان بود.

 تمامی حقوق این سایت متعلق به ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد.

Template Design:Dima Group