استفاده از ظرفیت تشکل ها در مدیریت شهری

نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نقش و جایگاه مشارکت های مردمی در مدیریت شهری، گفت: شهر در شرایطی می تواند به پویایی و کنش گری مطلوب دست یابد که اقشار مختلف جامعه، خود را در مدیریت شهر سهیم ببینند.

او ادامه داد: مشارکت مردمی یعنی کار برای مردم از طریق خود مردم که این اقدام سختی است اما با وجود تمامی موانع و مشکلات پیش روی، ستاد سمن ها مسئولیت اجرایی شدن آن را برعهده گرفته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه از بازنگری سیاست های ستاد سمن ها به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت تشکل های مردمی خبر داد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: سیاستگذاری و به عبارتی ریل گذاری مناسبی برای آینده ستاد سمن ها در نظر گرفته شده تا این ستاد به عنوان یک نهاد میانجی و تسهیلگر در جهت توسعه زیست بوم تشکلهای مردمی در عرصه مدیریت شهر تهران نقش آفرینی نماید تا از این طریق توسعه و تعامل تشکل های مردمی با نهادهای مدیریت شهری، توجه به گروه های جهادی و مردمی در کنار سازمان های مردم نهاد، نظارت بر فعالیت های تشکل ها بعد از دریافت مجوز، برجسته سازی ظرفیت و نقش مشارکت تشکل های مردمی در اداره امور شهر، حساس سازی تشکل ها نسبت به مسائل شهری و … بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.