افتتاحیه آکادمی صلح ایران با مشارکت ستاد سمن های شهر تهران

آکادمی بین الملی صلح توسط خانه سرباز صلح ایران و با مشارکت ستاد سمن های شهر تهران با رویکرد تربیت نیروی انسانی متخصص با محوریت صلح و توسعه اقتصادی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد سمن های شهر تهران نشستی با عنوان آکادمی بین الملی صلح در سالن همایش های ستاد برگزار شد. خانه صلح سربازان یک سازمان مردم نهادی است که با رویکرد حمایت و تقویت روحیه سربازان دفاع مقدس از سال ۹۷ شروع بکار کرده است و امروز که چندسالی از تاسیس شروع آن می‌گذرد حدود ۱۰۱ سازمان مردم نهاد هم پیمان در زمینه صلح، فعالیت می‌کنند.

امیر سرتیپ علیرضا شیخ معاون آموزش ارتش جمهوری اسلامی محوریت این نشست را تربیت نیروی انسانی متخصص با محوریت صلح بیان کرد و افزود: آکادمی صلح به دنبال برقراری کرامت انسانی است تا با ترغیب جوامع به سوی صلح بتوانیم به رشد و توسعه صنایع فرهنگی برسیم و کار اصلی این جریان و آکادمی، تقویت اخلاق در جوامع صنعتی است.

معاون آموزش ارتش جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد امروزه مسئله صلح صرفاً یک موضوع سیاسی صرف نیست بلکه یک موضوع فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است و ما شاهد هستیم که هر جایی که زمزمه صلح شنیده می شود قطعاً ان مکان از امنیت بالایی برخوردار است و سرمایه های اقتصادی به سمت آن حرکت می‌کند.

سعید خزائی مدرس و کارشناس حوزه مدیریت شرایط بحران در ادامه نشست افزود: موضوع آینده پژوهی از جمله عناوینی است که در جنگ جهانی دوم شکل گرفت و دانشی است که پرهیز از غافلگیری و غفلت زدگی می‌شود که باید مورد توجه همه امیران و فرماندهان، قرار گیرند.

وی ادامه داد: صلح به معنای نبود جنگ نیست بلکه در زمان ایجاد صلح باید به پایداری صلح توجه داشته باشیم تصمیماتی که در این اوضاع شکل می‌گیرد بسیار تصمیمات مهمی هستند که می‌توانند در ادامه وجود صلح موثر می باشد.

خزائی وجود بازی‌های رایانه‌ای را یک شاخصه آینده نگری دانست و افزود: امروز بسیار از بازی‌هایی که در دنیا صورت می‌گیرد شاخصه آینده نگری و آموزش دیپلماسی را برای جوامع دارد وجود گیم های فکری در تقویت آینده نگری و آموزش مدیران سازمانی و فرماندهان بسیار موثر است.

رامین مهمان پرست دیپلمات سابق وزارت خارجه در خصوص نقش آموزش در دیپلماسی اقتصادی گفت: امروز با توجه به بحران اقتصادی باید بتوانیم مشکلات را از طریق دیپلماسی اقتصادی به حداقل برسانیم تا تنش‌های اجتماعی و اقتصادی که با روح مردم در چالش است را کاهش دهیم ولی برای شناخت دیپلماسی اقتصادی نیاز به آموزش و طرح مسئله های بسیار، داریم.

این دیپلمات سابق وزارت خارجه بیان کرد: کشور ما حدود ۸۴ میلیون جمعیت دارد که بیش از نیمی از جمعیت آن جوانانی هستند که دچار چالش اقتصادی و ازدواج هستد که اگر کاری نکنیم تبدیل به یک بحران می‌شود.

مهمانپرست در پایان افزود: دیپلماسی اقتصادی یک موضوع بحرانی و اصلی برای رشد و توسعه شرایط اقتصادی موجود است و باید تمامی تلاشمان را بر روی ساختار و مفهوم دیپلماسی اقتصادی داشته باشیم. بسیاری از مسئولین شناخت دقیقی از مفاهیم و ساختار دیپلماسی در حوزه اقتصادی ندارند که این موضوع نیازمند اموزش بنیادین و عملیاتی نسبت به موضوع است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.