افتتاح سمن سرای منطقه ۲ شهرداری تهران


نخستین سمن سرای شهر تهران عصر امروز با حضور جمعی از نمایندگان سازمان های مردم نهاد، حجت نظری؛ رییس ستاد سمن های شهر تهران و رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ در خیابان ستارخان تهران افتتاح شد.

به پیشنهاد ستاد سمن های شهر تهران؛ ساختمان سمن سرای منطقه ۲ به نام زنده یاد غنیمت اژدری، فعال سرشناس محیط زیست که سال گذشته در سانحه هواپیمای اوکراین درگذشت، نامگذاری شده است.

غنیمت اژدری، فعال محیط زیست، عضو موسسه زیست محیطی سنستا و یکی از چهره های موثر تسهیلگری اجتماعی در حوزه قرق های بومی و منابع طبیعی کشور بود.

او تحصیلاتش را در رشته منابع طبیعی و مرتعداری در دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه تهران گذرانده و در سپتامبر ۲۰۱۹ موفق به اخذ پذیرش دانشجوی دکترای محیط زیست دانشگاه گوئلف کانادا شده بود.

خانم اژدری نزدیک به یک دهه از عمر خود را در دور افتاده ترین نقاط ایران به تسهیلگری اجتماعی و نقشه کشی مشارکتی با جوامع محلی در زمینه دفاع از قرق های بومی و حفظ مراتع گذرانده بود.

قرار است در تمامی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران سمن‌سراها به منظور ارائه فضای کاری و خدماتی به سازمان های مردم نهادی که فاقد دفتر کار هستند به زودی ایجاد و به بهره برداری برسند.

سازمان های مردم نهاد می توانند به صورت اشتراکی در سمن‌سراهای مناطق و طبق آیین نامه موجود در سایت ستاد سمن ها، درخواست خود را به ستاد ارائه و از این فضا برای فعالیت هایشان استفاده کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.