بازدید حجت نظری از مجتمع توانبخشی امام علی (ع)


پیش از ظهر امروز حجت نظری، عضو شورای شهر و رییس ستاد سمن های شهر تهران به همراه چند تن از اعضای شورای شهر پایتخت و رییس دفتر شهردار تهران از مجتمع توانبخشی امام علی(ع) بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات این مرکز توانبخشی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی ستاد سمن های شهر تهران، در حاشیه این بازدید حسین زاجکانیها؛ رییس هیات مدیره موسسه خیریه نیک آفرینان غدیر که مدیریت این مجتمع را بر عهده دارد، گفت: بیش از ۹۰ درصد هزینه های این مرکز توسط خیرین و کمک های مردمی تامین می شود و کمک های دولتی بسیار ناچیز است.

به گفته او در این مرکز ۲۰۰ دختر معلول جسمی، حرکتی و ذهنی چهارده سال به بالا نگهداری می شود که بسیاری از آنها فقط زندگی نباتی دارند که هر کدام از آنها حداقل در ماه سه و نیم میلیون تومان هزینه دارند.

او افزود: هزینه های جاری این مرکز، ماهانه بیش از یک میلیارد تومان است و ۱۵۰ زن سرپرست خانوار در غالب “مادر یار” در کنار پرستاران و مددکاران در حال خدمت رسانی شبانه روزی به معلولان هستند.

زاجکانیها افزود: ساختمان این مرکز بسیار فرسوده و ۵۵ سال قدمت دارد و اکنون چند سالیست که با مجوز شهرداری در حال ساخت یک ساختمان ایمن و مجهز در محوطه حیاط هستیم، اما کمبود اعتبارات و افزایش شدید قیمت ها مانع از این شد که این ساختمان به اتمام برسد در حالیکه ساختمان های مجاور این ملک خیلی بعدتر از ما شروع به ساخت کردند و اکنون سالهاست که به بهره برداری رسیدند.

در این بازدید همچنین حسن خلیل آبادی، شهربانو امانی و مجید فراهانی و الهام فخاری به عنوان دیگر اعضای شورای شهر تهران به همراه مصطفی کاظمی رییس دفتر شهردار تهران حضور داشتند.

حجت نظری رییس ستاد سمن های شهر تهران نیز در حاشیه این بازدید گفت: تلاش ما و دیگر اعضای شورای مرکزی ستاد این است که بتوانیم به عنوان حلقه واسطه بین مدیریت شهری و سازمان های مردم نهاد باشیم و موانع موجود را برای توسعه این مراکز خیریه توانبخشی که کمتر دیده می شوند، برطرف کنیم و تا امروز نیز از سوی شهرداری تهران کمک هایی به این مرکز شده است که انتظار داریم مدیریت شهری در همه مناطق به این مراکز توجه ویژه ای داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.