توسعه زیرساخت‌های فعالیت مدنی در شهر تهران


رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران اعلام کرد که تا پایان سال در تمام مناطق ۲۲گانه شهرتهران سمن‌سراها به بهره‌برداری خواهند رسید.

به گزارش خبرنگار ستاد سمن‌های شهر تهران، حجت نظری در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک با معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان که در محل این ستاد برگزار شد، گفت: ما می‌خواهیم بنایی را بگذاریم که تا سال‌ها منشا خدمات موثر به سازمان‌های مردم نهاد در شهر تهران باشد.
نظری با اشاره به تغییر سیاست‌های کلان ستاد سمن‌های شهر تهران در دوره جدید، گفت: از سه سال پیش تاکنون ریل‌گذاری جدیدی را در ستاد سمن‌های شهر تهران انجام دادیم که بر اساس آن به جای ارائه امکانات مالی و نقدی به سمن‌ها، بر روی توسعه زیرساخت‌ها در حوزه فعالیت‌های مدنی تمرکز کردیم.

رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران با بیان اینکه تاکنون حدود نیمی از مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران صاحب سمن سرا شدند، گفت: به زودی این سمن‌سراها تجهیز خواهند شد. سمن‌سراها فضایی مختص فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران هستند که تا پایان سال تمام مناطق ۲۲ گانه این فضا را خواهند داشت.
نظری همچنین از برگزاری آموزش های مبنایی پایه تا موارد پیشرفته تر برای سمن ها خبر داد و گفت: این دوره ها در شرایط شیوع کرونا به شکل آنلاین و مجازی برگزار می‌شود.
وی همچنین به طرح تصمیم سازی نیز اشاره کرد و افزود: در این طرح از ظرفیت و توان سازمان‌های مردم نهاد در حوزه تحصص وفعالیتشان در امور شهری استفاده شده و آنان به کمیته‌های مربوطه در شورای شهر معرفی شده و در بررسی طرح‌ها و لوایح نظراتشان اعمال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.