حکمرانی حلقه میانی حتی در بحران


به گزارش روابط عمومی ستاد سمن های شورای شهر تهران، اولین جلسه از سلسله نشست های گفت و گوی فعالین تشکل‌ها با مدیران شهری دیروز بعدازظهر در سالن کنفرانس های ستاد سمن ها با موضوع نقش تشکل ها در مدیریت بحران برگزار شد.

علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در این نشست با بیان این نکته که نگاه مدیریت بحران به نقش داوطلبان مردمی نمادین نیست، افزود: بحران بدون حضور مردم قابل مدیریت نیست.

این مدیر شهری یادآور شد: ما در مدیریت بحران مفهومی به نام مدیریت بحران جامعه‌محور داریم که در قالب این مفهوم به جای این که ما برای مردم برنامه‌ریزی کنیم ، آنها در تشخیص خطر و اقدامات اصلاحی مربوط به مدیربت بحران باید نقش داشته باشند.

نصیری گفت: برای افزایش درک خطر در جامعه تنها با کمک تشکل‌های مردمی می‌توانیم به نتیجه برسیم. به همین منظور در تلاشیم تا با استفاده از ظرفیت مردمی به ارزیابی کامل بحران‌های شهری و خطرات آن بپردازیم.

او با اشاره به تجربه‌ی فعالیت گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محله( دوام) در تهران، گفت: داوطلبان عضو گروه‌های دوام باید در تمامی مراحل چرخه مدیریت بحران حضور داشته و فعال باشند. ما در همه ارکان سازمان مدیریت بحران تهران تلاش کردیم که این موضوع را جا انداخته و اجرا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.