طرح اشتراک گذاری تجارب سمن ها
معرفی طرح
گزارش طرح
مشارکت کنندگان طرح
طرح تعامل سمن ها با دانشگاه
معرفی طرح
گزارش طرح
مشارکت کنندگان طرح
طرح تعامل سمن ها با دانشگاه
معرفی طرح

 

از مأموریت‌های مهم سازمان‌های مردم‌نهاد، جذب مشارکت‌های مردمی در راستای تحقق اهدافشان است. به همین منظور، سمن‌ها برای پیشبرد اهدافشان به اطلاع‌رسانی و تبلیغ جهت جذب نیروی متخصص نیاز دارند. یکی از درگاه‎های جذب مشارکت برای تشکل‎ها، دانشگاه‎ها هستند. دانشگاه‌ها با نیروی انسانی ارزشمند و با تکیه بر توان و تخصص بالای اساتید و دانشجویان، از مخاطبان بالقوه‎ی سازمان‌های مردم‌نهاد محسوب می‎شوند.

از سوی دیگر ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت‌ سازمان‌های مردم‌نهاد به‌عنوان تسهیلگر تشکل‎های شهر تهران، می‌تواند زمینه‌ برقراری تعامل بین سمن‌ها و دانشگاه‌ها را فراهم کند. این ستاد با عنایت به بندهای “الف”، “ب” و “ز” اساسنامه خود (تشویق و حمایت از تشکیل و فعالیت سازمان‌ها مردم‌نهاد، ارتقا توانمندی، سطح دانش و مهارت‎های سازمان‎های مردم نهاد) و همچنین درخواست تعدادی از تشکل‎ها در سلسله نشست‌های هم‌اندیشی، متولی طراحی ساز کاری برای ارتقای این تعامل شده است. به همین منظور طرحی با عنوان «تعامل سمن‌ها با دانشگاه» ، از دیماه ۱۳۹۸ طراحی و مراحل اولیه اجرایی آن‎ آغاز شده است.

 

گزارش طرح

برای بزرگنمایی کلیک کنید

خلاصه گزارش

به منظور تطابق هر چه بیشتر مفاد تفاهم نامه‌ها و شیوه اجرایی طرح با نظرات سمن‌ها، جلساتی با حضور سمن‌های داوطلب، برنامه ریزی شد. به همین منظور فراخوانی در سایت ستاد منتشر و به کلیه سمن‌های عضو، از طریق تماس تلفنی، رسانه‌های اجتماعی و پیامک، اطلاع رسانی شد. در این جلسات، نظرات سمن‌ها در خصوص چگونگی اجرای این طرح دریافت شد که جزئیات آن در ادامه آمده است.

پس از برگزاری جلسه اول، بلافاصله جلسات بررسی نظرات سمن‌ها با حضور کارشناسان ستاد برگزار و پوسترهای تهیه شده در جلسه، بررسی و تحلیل شد.

جهت شفاف سازی اقدامات انجام شده و ارائه جزئیات روند اجرایی طرح، این گزارش بطور منظم بروز رسانی می شود.

 

جلسات برگزار شده

  • جلسات برنامه ریزی
  • جلسه هم اندیشی تدوین طرح (۲۸ و ۲۹ بهمن ماه)
مشارکت کنندگان طرح
تصاویر
درخواست مشارکت در طرح

ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران در نظر دارد تا در پاسخ به نیاز سمن ها به برقراری تعامل با دانشگاه ها، زمینه مناسب جهت برقراری این تعامل را با همکاری سمن های داوطلب فراهم کند.

در همین راستا از تمامی سمن‎های داوطلب به همراهی در طرح “تعامل سازمان های مردم نهاد با دانشگاه ها” درخواست می شود تا از طریق لینک زیر، مشخصات خود را ثبت فرمایند تا در اولین فرصت از ایشان دعوت به عمل آید.