طرح ارتباط با شورای اسلامی شهر (تصمیم سازی)

سازمان‌ مردم‌نهاد (سمن‌) یکی از ستون‌های جامعه مدنی است و این ظرفیت را داراست تا بتواند مشکلات مردم را به حاکمیت منتقل کند، از این روی‌ نقش آن در حوزه‌های مختلف زیست جامعه بسیار پررنگ است. لازم به یادآوری است که سمن‌ها را باید ظرفیت‌های نهادی یک جامعه دانست که می‌توان با جلب مشارکت آنها در سطح کلان مدیریتی، شاهد ارتقا سطح کیفی زندگی افراد جامعه بود.

با توجه به تغییراتی که در بدنه‌ی مدیریتی ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد (ستاد) در چند سال گذشته به وجود آمد و به تبع آن تغییر در رویکرد و نوع تعامل با سمن‌ها، این مجموعه ترغیب شد تا به دنبال فرآیندی رود که منجر به توسعه ظرفیت و ارتقای عملکرد سمن‌ها برای افزایش اثر‌گذاری در مدیریت شهر تهران شود.

این ستاد با عنایت به بندهای “الف”، “ب” و “ز” اساسنامه خود (تشویق و حمایت از تشکیل و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد، ارتقا توانمندی، سطح دانش و مهارت‌های سازمان‌های مردم نهاد)، طرح “ارتباط داوطلبانه سازمان‌های مردم‌نهاد با شورای اسلامی شهر تهران (تصمیم سازی)” و تشکیل گروه‎های تخصصی را در بهمن ماه ۱۳۹۸ آغاز کرده است و در حال حاضر در مرحله اجرا می‌باشد.

برای مطالعه بیشتر و گزارشات موجود به لینک زیر مراجعه کنید.

طرح‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.