مشارکت در توسعه محلات

دفاتر خدمات نوسازی مستقر در محلات، نقشی محوری در پشتیبانی بروز و مستند اطلاعات محلات، تهیه اسناد توسعه محله ای و پایش و تدقیق این اسناد را بر عهده دارند. این دفاتر با استفاده از بسیج ظرفیت های همه جانبه محلی و سایر متولیان نوسازی شهری رویکرد اجتماعی و فرهنگی را به عنوان یکی دیگر از اصلی ترین محورهای ماموریتی معاونت نوسازی و توسعه محلی در تحقق نوسازی متوازن محلات محقق می نمایند و در سال های اخیر، این دفاتر نقش موثری در اشاعه فرهنگ مشارکت و ارتقای حس تعقل به شهر در سطح محلات شهر تهران ایفا کرده اند.

از سویی سازمان های مردم نهاد، با توجه به وظیفه ذاتی خود، نقشی اساسی در ارتقای فرهنگ مشارکت ایفا می‎کنند. لذا با توجه به درخواست تعدادی از تشکل ها در نشست های هم اندیشی، همچنین اعلام آمادگی برخی از دفاتر خدمات نوسازی واقع در محلات شهر تهران، طرح “مشارکت سمن ها در توسعه محلات” توسط ستاد و کمیته مشارکت مردمی شورا تهیه و تدوین شده است. در این نشست ها به مواردی در قالب ” نیازها و موانع در بهبود عملکرد خود ” اشاره شد که بر اساس آن ایده پردازی اولیه این طرح انجام شده است.

برای اجرای این طرح، در ابتدا برای رصد و شناسایی فعالیت های مشارکتی، به سراغ برخی دفاتر خدمات نوسازی واقع در محلات تهران رفتیم. تعدادی از آنها برای جذب مشارکت سمن و تعامل با آنها اعلام آمادگی کردند. به همین علت پیش طرح هایی از این دفاتر دریافت و توسط ستاد پردازش شد.

سمن های فعال در موضوعات مختلف در سطح محلات، با مطالعه آخرین طرح های ارائه شده از سوی دفاتر توسعه محلات که در پلتفرم واقع در سایت ستاد به روز می شود؛ می توانند با ارائه رزومه و پروپوزال، درخواست خود را مبنی بر مشارکت در طرح های توسعه محلات ارائه کنند.

برای مطالعه بیشتر طرح مشارکت سمن ها در توسعه محلی و زمینه های همکاری به لینک زیر مراجعه کنید.

طرح‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.