نیک پور: به دنبال پیوند گروه های جهادی و سمن ها هستیم


معاونت مشارکت های ستاد سمن ها از ایجاد شبکه تعاملی پایدار میان گروه های جهادی و سمن ها با مدیریت شهری خبر داد.

مسعود نیک‌ پور معاون مشارکت‌های اجتماعی ستاد سمن های شهر تهران، در رابطه با برنامه های این معاونت در ۳ ماه انتهایی سال ۱۴۰۰ گفت: از جمله وظایف این معاونت پرداختن به موضوعاتی همچون توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سمن‌ها، تسهیل در تعامل سمن‌ها  با شورای شهر، شهرداری و دیگر سازمان‌ها و نهادها، جلب همکاری سمن‌ها برای اداره شهر تهران است.

وی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی این معاونت در دوره جدید احیاء کارگروه‌های تخصصی برای ایجاد یک شبکه تعاملی پایدار میان سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران با شورای شهر و مدیران شهری و همچنین ایجاد هم‌افزایی میان گروه‌های جهادی و سمن‎‌ها و استفاده از نیروهای فعال محله‌ای (CBO)ها و گروه‌های جهادی در ارتقاء زندگی مردم شهر تهران است.

معاون مشارکت های ستاد سمن های شهر تهران در رابطه با فضای تعاملی فی مابین ستاد و سمن‌ها در دوره جدید، افزود: برنامه اصلی این معاونت در ۳ ماه اینده به نتیجه رسیدن فعالیت کارگروه ها و کمیته های تخصصی است. امیدواریم ماحصل برگزاری این جلسات به حلی معضلات شهر تهران بینجامد.

وی ادامه داد: تمام توان معاونت مشارکت ها به کار گرفته شده تا خروجی کارگروه ها و کمیته ها که قرار است در ۴ سال آینده به طور مداوم تشکیل شوند، طرح و برنامه های کاربردی باشد که بتوانیم از سمن ها در مدیریت شهر تهران بهره ببریم.

نیک پور  یادآور شد: هدف نهایی را می توان مشارک بخشی شهروندان در مدیریت تهران دانست که تمام سعی ستاد سمن ها در شکلگیری این موضوع است. به طور یقین حضور سمن ها و گروهای جهادی مختلف در کنار شهرداری و شورای شهر تهران به معنای مشارکت مردمی است و این مشارکت در نهایت به کمتر شدن معضلات شهر تهران مینجامد.

وی همچنین سمن ها و گروه های جهادی را نیروهای داوطلبی عنوان کرد که به دنبال منافع شخصی نیستند و گفت: همین موضوع می تواند استفاده از ظرفیت سمن ها و گروه های جهادی در مدیریت شهر تهران را از لحاظ اقتصادی به صرفه کند و در نهایت کارها چون دلی انجام می شوند، کیفیت به مراتب بهتری از اقداماتی خواهند داشت که به دنبال منافع اقتصادی انجام می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.