کرسی حقوقی هنرمندان در شورای شهر

به گزارش روابط عمومی ستاد سمن های شورای اسلامی شهر تهران، مراسم تجلیل از پیشکسوتان و هنرمندان کمیته تخصصی گچبران و آینه کاران کارگروه صنایع دستی به مناسبت هفته صنایع دستی در سالن همایش های ستاد سمن ها برگزار شد.
احمد علوی رئیس ستاد سمن ها و عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با حضور در این نشست، گفت: باید مشکلات گچ بران و آینه کاران در کارگروه های تخصصی مطرح و احصا شود و در شورای شهر تهران کرسی ای حقوقی برای حل مسائل لحاظ.
او که نوید پیگیری مطالبات اعضا این صنف از ارگان های ذی ربط را داد، افزود: به طور مثال مسئله بیمه پیشکسوتان و هنرمندان را باید در دستور کار قرار دهیم.
رئیس ستاد سمن های شورای اسلامی شهر تهران در ادامه ضمن اعلام آمادگی در کار های مرمت و ساخت بنا توسط شهرداری، بیان کرد: استادان گچ بر و آینه کار به دلیل تخصص و تجربه بالا باید در کنار جوانان باشند و کارهایشان را تایید دهند و حتما در بدنه و جریان کار ها قرار بگیرند تا دست افراد غیر حرفه ای از این هنر کوتاه شود.
احمد علوی، گفت: من قالی بافی را از مادرم یاد گرفته ام و اگر بنا باشد دوره های آموزشی ای برگزار شود حتما استقبال می کنم تا این هنر شریف و اصیل را هم بیاموزم چون زندگی ما ایرانی ها با هنر عجین شده است و حتی بعضا فراموش می کنیم که چه میراث گران بهایی را داریم.
او افزود: این هنر به لحاظ بعد معنوی هم با اعتقادات ما گره خورده است و هیچ بنای مذهبی ای نداریم که اثری از انگشت و و دستان شما نباشد.
ستاد سمن های شهر تهران با دارا بودن کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری ومیراث معنوی، دارای کمیته های بسیاری است تا خدمت به تشکل ها را تسهیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.