گزارش تصویری/دومین نشست کارگروه مدیریت محله با حضور رئیس کمیته مشارکت های اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران

در جلسه کارگروه تخصصی مدیریت محله مطرح شد؛

تاکید بر ساماندهی مدیریت محله به عنوان بازوی نظارتی و اجرایی شهر

عضو شورای شهر تهران با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی مدیریت محله بر لزوم ساماندهی مدیریت محله و رفع معضلات و مشکلات بر سر راه تحقق هدفمند مدیریت محله تاکید کرد.

جلسه کارگروه تخصصی مدیریت محله، امروز با حضور سید احمد علوی، عضو شورا و رئیس کمیته مشارکت های اجتماعی شورای شهر تهران و نمایندگان معاونت های اجتماعی، مالی و برنامه ریزی و نمایندگان مدیران محلات، در محل ستاد سمن‌های شهر تهران برگزار شد.
این کارگروه با هدف شناسایی فرصت ها، تهدیدها و نقاط قوت و ضعف مدیریت شهری در مورد موضوع مدیریت محله تشکیل شده تا بتواند با بررسی کمبودها و رفع معضلات موجود به ساماندهی مدیریت محله بیانجامد.
سید احمد علوی، رئیس ستاد سمن های شهر تهران، در این جلسه، مدیریت محله را بازوی اجرایی و نظارتی شهر تهران خواند و گفت: مدیریت محله یکی از اقدامات خوبی است که باید در ۴ سال گذشته برای رفع اشکالات آن حتما فکر می‌شد.
وی با بیان اینکه مدیریت محله راه اندازی شده است و اکنون باید هر چه سریع تر برنامه‌ریزی دقیقی برای آن انجام داد افزود: معتقدم این سیستم فعلی ایراد دارد و باید اصلاح شود. به طور مثال، مشخص شود که مدیریت محله، برای اداره محله ایجاد شده است یا نمایندگی معاونت اجتماعی در محلات؟
علوی خاطرنشان کرد: اگر از سخت افزاری که اکنون پای کار است به درستی استفاده شده بود، اوضاع شهر در موضوعات اجتماعی و فرهنگی بهتر می شد.

رئیس کمیته مشارکت های اجتماعی شورای شهر تهران، مدل کار در مدیریت محلات را داوطلبانه دانست و گفت: تعریف ابتدایی این بود که شهرداری زیرساخت دهدتا کار داوطلبانه آنجا انجام شود.
وی خطاب به حضار جلسه گفت: این کارگروه به سرعت باید خروجی مناسب داشته باشد چرا که قطار مدیریت محله راه افتاده و ما باید خود را به آن برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.