ویدئوی آموزشی “چگونگی ثبت سمن” منتشر شد


اگر در صدد راه اندازی یک سازمان مردم نهاد بوده و یا در نیمه راه ثبت سمن خود هستید، پیشنهاد می کنیم صفر تا صد چگونگی ثبت سمن را با تماشای ویدئوهای آموزشی کوتاه ما، فراگرفته و سپس اقدام کنید.
به گزارش روابط عمومی ستاد سمن های شهر تهران، با توجه به شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت برگزاری دوره های اموزشی حضوری، ستاد سمن ها بر آن شد تا دوره های مذکور را که قرار بود از ابتدای بهار برگزار شود – اعم از مقدماتی و پیشرفته – به صورت ویدئویی با حضور مدرسان ضبط کرده و از طریق پورتال ستاد در اختیار علاقمندان قرار دهد.

چگونه سازمان مردم نهاد یا NGO خود را ثبت کنیم؟

به همین منظور در گام نخست و در اولین دوره آموزشی مقدماتی، ویژه مرحله اول توان افزایی سازمان های مردم نهاد، کارگاه “چگونگی ثبت سمن” با موضوع «نظام حقوقی حاکم بر تاسیس و اداره سمن ها و آشنایی با انوع مختلف سمن ها/ چیستی و چرایی و چگونگی تشکل های اجتماعی » با حضور بهمن مشکینی، مدرس کارگاههای تشکل‌های اجتماعی برگزار و در ۵ قسمت ضبط شد.
دومین کارگاه آموزشی با موضوع «آشنایی با سامانه توانمندسازی مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان» آماده سازی و در ۳ قسمت ضبط شده است. مدرس این دوره احسان ماکویی است.
سومین کارگاه نیز با موضوع « آشنایی با سامانه برگزاری کارگاه های مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان » در ۳ قسمت تهیه شده که مدرس آن شمسی اسدی است.
همچنین در آغاز این دوره، ویدئویی هم از حجت نظری، عضو شورای شهر و رییس ستاد سمن های شهر تهران با موضوع آشنایی با خدمات ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمانهای مردم نهاد شهر تهران منتشر شده است.
ویدئو های آموزشی را می توانید در بخش «آموزش های چند رسانه ای» در سایت ستاد سمن ها ببینید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!