باید به سازمان های مردم نهاد اعتماد کنیم

رییس ستاد سمن های شهر تهران گفت: ما خیلی کارها در این ۴۰ سال کردیم که نتوانسته منجر به اتفاقات خوب شود. ما این همه کار کردیم اتفاقی نیفتاد! بد نیست یک بار هم تصمیم بگیریم کاری نکنیم و کار را به دست خود مردم و سازمان های مردم نهاد بسپاریم.
به گزارش روابط عمومی ستاد سمن های شهر تهران، حجت نظری، عضو شورای شهر و رییس ستاد سمن های شهر تهران در برنامه شکلات تلخ سیما، به تشریح مساله کودکان کار و زباله گردی در تهران پرداخت.
او افزود: ما در مورد کودکان کار خیلی وقتها شاهد این هستیم که طرح های ضربتی اجرا می شود و گفته می شود کودکان کار باید جمع آوری شوند! اصلا خود این نگاه جمع آوری غلط است، مگر شی است که جمع آوری شود؟ ما داریم راجع به انسان حرف می زنیم.
او یادآور شد : اگر می خواهید مشکلات کودکان کار را حل کنید باید مساله معیشت کودک و والدینش را حل کنید . به گفته او پدیده کودکان کار، ناشی از شرایط بد اقتصادی است و ارتباطات بین المللی و سیاست گذاری های داخلی نیز قطعا روی این موضوع تاثیر داشته است.
نظری خاطرنشان کرد: ما خیلی کارها در این ۴۰ سال کردیم که نتوانسته منجر به اتفاقات خوب شود. ما این همه کار کردیم اتفاقی نیفتاد! بد نیست یک بار هم تصمیم بگیریم کاری نکنیم و کار را به دست خود مردم و سازمان های مردم نهاد بسپاریم. فقط کافی است به سازمان های مردم نهاد اعتماد کنیم. باور کنید اگر کار را به دست نیروهای داوطلب بسپاریم خیلی مسائل حل می شود.
او افزود: خیلی وقتها سمن ها می گویند ما از شما چیزی نمی خواهیم فقط سپر ما باشید که اگر فلان نهاد و ارگان جلوی کار ما را گرفت شما از ما حمایت کنید.

کامل این برنامه را می توانید از اینجا مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.