گزارش طرح “تعامل سمن ‎ها با دانشگاه”

در راستای درخواست های مطرح شده توسط تشکل ‌ها در سلسله نشست ‌های هم اندیشی سال ۹۷، طرح “تعامل سمن‌ ها با دانشگاه” توسط معاونت مشارکت اجتماعی ستاد سمن‎ ها تهیه و مقدمات اجرایی آن از دی ماه سال ۹۸ آغاز شد.

از همان آغاز طرح، مراحل اجرایی در قالب چهار گام پیش بینی شد.

• گام اول: دریافت نظرات و نیاز سنجی از سازمان های مردم نهاد
• گام دوم: برقراری ارتباط و تعامل با دانشگاه ها درخواست شده
• گام سوم: بررسی نظرات و پیشنهادات سمن ها و دانشگاه و تنظیم پیشنویس تفاهم نامه
• گام چهارم: امضای تفاهم نامه و شروع مراحل اجرایی

جهت نیاز سنجی از سمن‎ها در گام اول، جلساتی در تاریخ ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه سال ۹۸ با حضور ۵۸ سمن انجام شد. در این جلسات به سوالاتی از قبیل ” انتظار سمن‌ها از دانشگاه‌ها چیست؟” ، “سمن‌ها چه کمکی به دانشگاه‌ها می‌کنند؟” و “چه دانشگاه‌هایی مورد درخواست شما و اولویت شما برای برقراری ارتباط است؟” توسط سمن های شرکت کننده پاسخ داده شد. پاسخ ها توسط تسهیلگران ستاد جمع آوری و توسط کارشناسان معاونت مشارکت اجتماعی ستاد تبدیل به گزارشی جهت ارائه به دانشگاه ها شد.

در گام دوم و در جهت برقراری ارتباط با دانشگاه ‎ها مورد درخواست سمن‎ ها، کارشناسان ستاد جلساتی را تنظیم و رایزنی های اولیه با این دانشگاه ها انجام شد. در این مرحله با شش دانشگاه مورد درخواست جلساتی برگزار شد و مفاد پیش نویس تفاهم نامه مورد بررسی قرار گرفت.

اکنون معاونت مشارکت اجتماعی ستاد سمن ها در تلاش است تا تفاهم نامه های موجود را با نظر سمن ها و دانشگاه ها نهایی کرده و به مرحله امضا و اجرا برساند.

در صورت تمایل می توانید گزارش کامل طرح را از طریق لینک زیر مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.